Garage Caddebostan’nın ortağı Güney Aslan ile sizlere özel yaz saç önerileri ve bakımları ile ilgili keyifli bir çekim ve sohbet gerçekleştirdik.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ben 15 yaşımdan beri kuaförlük mesleğinin içindeyim. Garage Hair Repair Studio markasını da kuruluşundan itibaren yakından takip ediyordum ve özellikle “sürdürülebilir kuaförlük hizmeti” vizyonunu çok beğeniyordum. Sonra tanışma fırsatı yakaladım ve kariyer hayallerime ulaşmak için bir süre Garage Hair Repair Studio’ların diğer şubelerinde eğitim aldım, pratik yaptım. 2 yıl kadar önce de Garage Hair Repair Studio markasının yaratıcısı Ahmet Çoban ile Caddebostan şubesini açtık. Markanın vizyonuna uygun olarak dünya trendlerini yakından takip etmeye ve kendimizi geliştirerek büyüyeme devam ediyoruz. Gördüğümüz ilgiden de çok memnunuz.

Peki bize yaz saç trendlerinden bahseder misiniz?

2018 yazında doğallık trendi devam ediyor. Koyudan açığa doğru, doğal geçişli renk uygulamaları yine revaçta. Yüz çevresini sanki bir ışık haresi gibi aydınlatan Facelight adını verdiğimiz uygulama ve ışığın tüm saça yayıldığı Brushlight, müşterilerimizin de bizim de en çok tercih ettiğimiz uygulamalar arasında. Ayrıca doğal kızıl tonlarını sevenler için “desert red” dediğimiz çöl yanığı kızıl tonu bu yaz saçlarında bir farklılık isteyenler için çok uygun. 

Yaz sıcakları nemle de birleşince saçlar için oldukça problemli olabiliyor. Özellikle sıcaktan dolayı terleyen kafa derisi ve artan yağ oranı saçın dengesini bozabiliyor, daha da kuruyup, elektriklenerek kabarmasına neden oluyor. Bu nedenle yaz aylarında besleyici saç serumlarını ihmal etmemelerini öneririm. Özellikle dalgalı saçları formda tutmak için bakım ürünlerini aksatmadan saçı neme doyurmak çok önemli.

 Saç bakımı ile ilgili neler önerirsiniz?

Yaz aylarında saç bakımı; güneş, deniz/havuz, klima ve nem gibi dış etkenler göz önüne alındığı zaman biraz daha önem kazanıyor. Saçı besleyecek ve tüm bu yıptarıcı etkilere karşı güçlendirecek bitkisel bileşenli saç serumlarıyla maske yapmalarını öneririm. Garage Organics serisindeki Hair Serum bu anlamda çok başarılı bir ürün. Hem saçı tamir ediyor, hem de yoğun nemlendiriyor. Böylece solmasını da engelliyor. Bu ürünü tatilde gün boyu deniz ve güneşten koruyu olarak da kullanabilirler. Ayrıca saç diplerinde nemlenme ve yağlanmanın arttığı bir dönem yaz ayları, yağlanmayı geciktirmek, kafa derisinin yazın ferah kalmasını sağlamak için Aloe Vera’dan yararlanabilirler.

Topuz saç: Gündelik topuzlar elbette bu yaz da vazgeçilmezler arasında. Dağınık ensede , hatta yanı karşısında kendi başınıza da modern topuzlar yapabilirsiniz.  Özellikle daha minimalist uygulamaları biraz aksesuar desteği modernliğini kaybettirmeden farklı kılabilirsiniz.

Islak saç: Yaz denildiği zaman akla gelen ıslak saç modelleri, yıllardır liderliği koruyor. İster kısa ister uzun her saç modeline rahatça uygulayabileceğiniz bu modeli özellikle gündüzden geceye geçerken, sadece bir jöle yardımı ile de elde edebilirsiniz.

Yandan örgülü saç: Özellikte Vikings vb dizilerin hayatımızda büyük etki yaratması ile yandan örgülü ; doğal ile  marjinal arası saç uygulamaları bu yaz da trend olmaya devam edecek. Saçların bir kısmı doğal dalgası ile serbest bırakılırken ; diğer yanı da kendi tercih edeceğimiz şekillerde örülerek güzel bir hava katılabilir saçlara.

Doğal dalgalı saç: Doğal dalgalı fönler daha masum ve genç bir görüntü veriyor. Ayrıca doğal halinizden de çok uzaklaştırmadığı için sıkça tercih ediyoruz.

Doğal dalgalı saçınızı arkadan dağınık bir burgu ile toplayarak bütün havasını değiştirme şansına da sahipsiniz

https://www.instagram.com/garagecaddebostan/

 

 

 

 

Written by 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir